top of page

APARTMÁNY RAMZOVÁ, JESENÍKY

Horský ubytovací objekt v srdci Jeseníků.

Objekt se nachází na jižním svahu pod lesem v malé osadě Ramzová a díky své poloze nabízí jedinečný výhled na hřebeny Jeseníků. Nabízí širokou škálu od sportovních aktivit, až po relaxaci. Nové apartmány, zasazené do malebné krajiny, jsou místem jako stvořeným k relaxaci a odpočinku.

Horská obec Ramzová se za poslední desetiletí stala nejdynamičtěji se rozvíjejícím lyžařským střediskem Jeseníků. Jednou z mnoha výhod je i její dopravní dostupnost. Ramzová leží na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku a může se pochlubit nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v republice, která se nachází ve výšce 760 m nad mořem. K tomu se navíc přidávají trasy autobusových linek z Prahy, Brna či Hodonína, které tudy procházejí. Cesta autem zabere z Prahy tři hodiny, z Brna nebo Ostravy půl druhé hodiny a z Olomouce či Hradce Králové představuje jednu hodinu jízdy.

V bezprostřední blízkosti objektu fungují dva lyžařské vleky o délce 500 m, které provozují i noční lyžování. Na protějším kopci, v docházkové vzdálenosti, začíná jediná sedačková lanovka v Jeseníkách, která vede na Šerák, začátek hřebene Hrubého Jeseníku, do výšky 1380 m n.m. Celkově se Ramzová může pochlubit dalšími 17 lyžařskými vleky a 6 km sjezdových tratí. V těsné blízkosti Ramzové je další oblíbené středisko lyžování v osadě Petříkov. Zde naleznete mimo jiné 7 stylových restaurací, lyžařskou školu a sjezdové svahy podle nutnosti upravované umělým zasněžováním. Pro vyznavače bílé stopy je Ramzová ideálním výchozím bodem pro hřebenovou túru, či méně náročný výlet po okolí.

Naopak v létě mohou příznivci pěší turistiky či horských kol využít množství turistických tras i cyklostezek, jak pro lehké rodinné výlety, tak pro dlouhé a náročné trasy. I příznivci paraglidingu si zde přijdou na své, místní kopce jim nabízí množství neobvyklých letových terénů.

V ČÍSLECH

2005/03

zahájení výstavby

dokončení výstavby

2006/12

1

blok

66

apartmánů

2

lyžařské vleky

bottom of page