top of page

JESENICE U PRAHY, MLADÍKOV

Bytové domy v klidné lokalitě na skok od Prahy.

Jesenice leží 6 km jižně od hranice hlavního města. Dopravní spojení s Prahou je díky nedalekému nájezdu na dálnici D1 ideální. Kromě toho je spojení s metropolí zajištěno pravidelnými linkami autobusů ke stanicím metra C Opatov a Budějovická. Obec oplývá bohatou občanskou vybaveností, jako je mateřská a základní škola, zdravotní středisko, společenské centrum, restaurace, knihovna a různé areály pro sportovní a volnočasové aktivity. Díky tomu se Jesenice řadí mezi jednu z nejžádanějších lokalit pro bydlení v okolí Prahy.

Výstavba bytových domů byla realizována v lokalitě Mladíkov na okraji Jesenice. Součástí obytného souboru jsou jak bytové domy, tak byty v bytových dvojdomech a viladomech. Každý z bytových domů v sobě skrývá 16 nadstandardně vybavených bytových jednotek. V přízemí každého domu jsou umístěny nebytové prostory sloužící pro občanskou vybavenost a služby. Součástí projektu jsou i tři třípodlažní bytové dvojdomy a dva třípodlažní bytové viladomy, každý s vlastním zahradou.

Celá lokalita byla citlivě zasazena do nově vznikající zástavby rodinných domů podél ulice Říčanská. Od této komunikace je oddělena zeleným valem, který obyvatelům zajišťuje soukromí a klidné bydlení v atraktivní lokalitě vzdálené jen na skok od Prahy.

O autorství a řízení projektu více v sekci Náš příběh.

V ČÍSLECH

2006/06

zahájení výstavby

dokončení výstavby

2007/08

bottom of page