top of page

POPŮVKY U BRNA, NAD RYBNÍKEM

Moderní řadové rodinné domy a byty v klidu a zeleni, na dosah Brna.

Obec Popůvky naleznete nedaleko západní hranice Brna. Toto místo se stalo velice žádanou lokalitou, zejména pro svou dobrou dopravní dostupnost, bohatou občanskou vybavenost a širokou škálu místních i přilehlých sportovišť či zařízení pro trávení volného času. Dopravní spojení s Brnem je autobusem do centra za necelých 15 minut a nedaleký nájezd na dálnici D1 zkrátí čas potřebný k cestě do metropole autem. Obec samotná nabízí spoustu možností pro sportovní vyžití a relaxaci. Přímo v místě naleznete fotbalové hřiště a tenisové kurty. V letních měsících se můžete osvěžit v jednom ze dvou místních rybníků, které jsou jako stvořené ke koupání či rybaření . V těsném sousedství obce se nachází místní rozsáhlé lesy Borovské vrchoviny, které přímo vybízejí k nerušeným rodinným procházkám či vyjížďkám na kole. Příznivci golfu rovněž jistě uvítají blízkost nedalekého golfového areálu.

Druhá etapa obytného souboru, navazující první etapu řadových rodinných domů, vyrostla v klidné části obce, v těsném sousedství místního rybníka. Nová zástavba je tvořena řadovými rodinnými domy a byty se zahrádkou. Každá sekce v sobě skrývá jeden krajový řadový rodinný dům a dva byty, z nichž byt v přízemí má zahrádku, zatímco k bytu v prvním patře náleží terasa .

Obytný soubor je zasazen do pozvolného severovýchodního svahu. Z jihu je oddělen od stávající zástavby zeleným valem vedoucím podél ulice Jihlavská, naproti tomu jeho severní strana je lemována rybníkem a Augšpurským potokem. Díky tomu toto místo svým novým obyvatelům nabízí moderní bydlení v klidu a zeleni, přesto však na dosah všem vymoženostem moderní doby.

O autorství a řízení projektu více v sekci Náš příběh.

V ČÍSLECH

2007/06

zahájení výstavby

dokončení výstavby

2008/08

bottom of page