top of page

PRAHA 9-VINOŘ

Nadstandardní bytové domy na severovýchodním okraji Prahy.

Městská část Vinoř se nachází na severovýchodním okraji Prahy 9, v členité krajině podél Vinořského potoka. Dopravní spojení s centrem města, které je vzdálené cca 13 km, zajišťují autobusy na metro C Letňany a B Vysočanská. Po stránce občanské vybavenosti není této městské části co vytknout. Její obyvatelé zde naleznou mateřskou i základní školu, zdravotní středisko, poštu, knihovnu, služebnu Městské policie, velké množství obchodů či restauraci. Na rozdíl od většiny ostatních městských částí Prahy nabízí svým obyvatelům především bydlení v klidu a zeleni. Jižní hranice Vinoře je tvořena zámeckou oborou Vinořského parku, který byl vyhlášen přírodní rezervací. Přímo na tento park navazuje soubor kaskádových rybníků. Nedaleko odtud, na východním okraji, naleznete zelené údolí "V Obůrkách" se dvěma rybníky. Severní okraj Vinoře je lemován Ctěnickým hájem. Všechna tato místa jsou jako stvořená k rodinným procházkám či projížďkám na kole. Milovníci koní jistě uvítají blízkost Ctěnické jízdárny. Za zmínku stojí i fotbalové hřiště, tenisové kurty, celoročně otevřený aquapark, fitness nebo squash.

Nová výstavba vyrostla na západním okraji obce v lokalitě „Na Dlouhých“. Je tvořena převážně nízkopodlažními viladomy s malým počtem bytových jednotek, které plynule navazují na stávající zástavbu rodinných domů podél ulice Bohdanečská. Součástí nového obytného souboru je také park na jižním okraji území, který nabízí možnost relaxace a odpočinku jak novým, tak i stávajícím obyvatelům. Celá lokalita je navržena tak, aby se co nejcitlivějším způsobem začlenila mezi již stávající stavby a zároveň nabídla novým obyvatelům klidné bydlení v soukromí a zeleni.

První etapu tvořilo 6 třípodlažních viladomů, přičemž každý z nich v sobě skrýval 6-9 nadstandardně vybavených bytů. Druhá etapa čítala 8 nízkopodlažních obytných domů o celkem 117 bytech.

O autorství a řízení projektu více v sekci Náš příběh.

V ČÍSLECH

2007/04

zahájení výstavby

dokončení výstavby

2009/02

14

bloků

160

bytů

1

park

bottom of page